gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
HMM 3 czy 4 ??
Autor Wiadomość
Tomi
Szeregowy
Pro owner


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 6
Skąd: ;o
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:04 pm   HMM 3 czy 4 ??

Moim zdaniem stanowczo lepsza moze nie graficznie ale przywyzszajaca grywalnościa jest trójka. Nie wiem co o tym myslą inni gracze, ale osobiście uważam że 3 bezsprzecznie lepsza i takiej gry sie nie zapomina, w 4 imo klimat psuje zbyt jaskrawa kolorowa grafika. W poprzedniej wersji graficy sie nie wysilili zbytnio ale zabawa strategiczna jest przednia. Chciałbym wiedziec co sadzicie o 3 i 4 bo nowego heroesa grałem kilka dni i to byly moje ostatnie dni w towarzystwie gier z serii HOMM, uważam, że bezsprzecznie 3 jest o wiele bardziej grywalna...
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 10:14 pm   

Pytanie proste jak drur - HoM&M 3 rox!!!
Co ciekawe wydawało by się, że większość weteranów herosów 3 i innych strategii, odrzuci sequel. A jednak znam sporo osób, którym ta gra się podoba.

Mi zdecydowanie nie odpowiada koncepcja np. 1 z 2 budynków, dziennej populacji, odejścia od starego trybu walki, kupowania różnych dziwnych rzeczy i udziału herosów w bitwie.

Niestety na tą nieprzyjemność zmarnotrwaiłęm, aż 80zł! - i to w wersji 1.0 czyli full-bug :/, a wtedy nie miałem takiego łącza, żebu ściągać megabajtowe poprawki.

Jedyną pozytywną stroną jest dodatek w postaci genialnych herosów 2 i pierwszej ich części :) .
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Tomi
Szeregowy
Pro owner


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 6
Skąd: ;o
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 8:42 am   

Trzeba przyznać gra miała za duzo takich szczegółów, które niewątpliwie psuły gre. W trójce były o wiele prostsze rozwiazania i przez to gra zyskiwala na wartosci imho :> Mam pytanie: czy jest jeszcze wielu fanów trójki zeby mozna bylo pograc przez net... Osobiscie ani razu nie grałem, jedynie z kumplami na jednym kompie dlatego czy sa jakies serwery dla graczy czy cos w tym stylu bo nie wiem czy załatwiac sobie gre czy odpuscić. Singiel raczej mi sie znudzi bo po 1,5 roku grania na kampanii i mapach to nie znajde niczego ciekawego jedynie starcia z humanem moga dac frajde :D
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Findan 
Kapral


Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 8:16 pm   

Mnie się teraz 3 znudziła, 4 to kit a 5 HIT!!!
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   55%   5/9
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 9:42 pm   

Jeśli chodzi o mnie to dla mnie gra bardziej grywalną była 3odsłona HMM chociaz nie była graficznie lepsza od 4części ale tu chodzi o to zeby gra zdobyła jak najwięcej popularności a więc i grywalność sie liczy takze nic nie pobije HMM3
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 10:54 pm   

Dla mnie najlepsza część to zdecydowanie HoMM 3, choć i najnowsza odsłona jest świetna. HoMM 4 to dobra gra, ale trochę za bardzo z nią przekombinowali i przez to wielu fanów serii się do niej zraziło (choć moim zdaniem niesłusznie, gdyż potrafiła dać sporo frajdy).
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Laondoq
Kapral


Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 3:14 pm   sprzeciw

a ja sie z Wami sie zgodze bo 4 to dopiero jest jazda;]
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
Ving 
Szeregowy
Skąpiec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 2:44 pm   

Wg mnie wszyscy niepotrzebnie traktują HoMM 4 jako kontynuację "trójki", gdyż mechanika rozgrywki zmieniła się na tyle, że można by te dwie gry uznać za zupełnie inne. Swego czasu grywałem często w HoMM 3, potem w "czwórkę" i w tej chwili muszę przyznać, że zagrałbym prędzej w HoMM 4, niż w "trójkę".

P.S. HoMM 5 wymiata na całej linii
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Ramirez 
Sierżant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 159
Skąd: a przyjedziesz?
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 1:23 pm   

Postanawiam lekko odświeżyć ten temat ;) . Z perspektywy czasu, można by powiedzieć, że twórcy stworzyli H5 w celu wprowadzenia jakiejś nowości. Moim zdaniem mądrzejszym krokiem byłoby zrobienie czegoś pomiędzy H3 i H4, oczywiście z H4 wprowadzić tylko inny sposób prowadzenia walki, sklepy, dzienny system rekrutacji i chyba tyle :P . Owszem, trzeba by nieco silnik i oprawę odświeżyć, ale bez jakichś szaleństw - to dla mnie byłby idealny H6 :) .
 
   
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   68%   17/25
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 5:08 pm   

Trójka jest o wiele lepsza od 4.
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
kremuwa 
Chorąży


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 299
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 6:00 pm   

Trojka jest najlepsza z calej serii, a czworka najgorsza (gorsza od jedynki)...
 
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   17%   7/39
LordPawlo 
Kapral
Pawlo


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Limanowa
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 10:04 am   

niestety i ja mam takie zdanie 4 jest beznadziejna i po kilku godzinach mi się znudziła. Co do 3 jest to już tradycyjna wersja Heroes zwłaszcza dla mnie.
 
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   100%   13/13
era32 
Szeregowy
Wake of Gods


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 4:31 pm   Wake of Gods

Heroes III, ale nie SoD lecz WoG. Fajny jest całkiem

  • Częściowo walczący dowódcy (częściowo - bo to są dowódcy, czyli ich druga ręka)
  • Burzenie miast
  • Składnia ERM pozwalająca na prawie wszystko - nie wierzysz? Pobierz i włącz kampanię Przebudzenie Bogów
  • Potwory ósmego poziomu
  • Nowe kampanie
  • I wiele więcej...

Chcesz pobrać?

Linki:
http://hmm3.fclan.ru/redir.php?id=11 - gra główna
http://www.aciddragon.rep...358fpl_beta.zip - tłumaczenie na polski (zainstaluj jeśli masz Heroes III po polsku bo wystąpi nowy język zwany INGLISZ)
http://hmm3.fclan.ru/redir.php?id=14 - pełne video (niekonieczne)
http://hmm3.fclan.ru/redir.php?id=12 - edytor ERM (jest składnikiem oryginalnej paczki, ale z tej został usunięty dla oszczędności miejsca
http://chomikuj.pl/era32/add-ons/WoG/Campaign.zip - kampanie The Shadow of Death. Wrzucamy do folderu Maps w twoich Heroes-ach.

Opis instalacji według AcidDragon:

WoG może sprawiać pewne problemy w instalacji, jako że nie jest idealnie dostosowany do wszystkich wersji HoMM3. Poniżej znajdziesz prawidłowy opis instalacji WoGa i najczęściej zadawne pytania w związku z problemami.

Instalacja

WAŻNE: WoG może być zainstalowany tylko na następujących wersjach gry HoMM3:
- Heroes III The Shadow of Death
- Heroes III Complete
- Heroes Platinium Edition
Zalecane jest, aby instalacja była dokonywana na czystych, świeżo zainstalowanych wersjach H3, ale nie jest to konieczne. WoG dostosowany jest do ORYGINALNEJ wersji H3 i nie możemy zagwarantować jego poprawnego działania oraz odpowiadać za powstałe problemy, jeśli będzie zainstalowany na wersjach scrackowanych, warezowych, czyli ogólnie - pirackich, a także na wersjach zmodyfikowanych przez inne programy.


1. Wypakuj archiwum allinon1.zip do jednego folderu, następnie kliknij na wog358f.part01.exe (plik oczywiście będzie się znajdował w świeżo rozpakowanym folderze). Powinieneś mieć teraz folder o nazwie WoG_Install (chyba, że po uruchomieniu wog358f.part01.exe wpisałeś inną nazwę), w którym znajduje się plik Install.exe. Zanim go jednak uruchomisz, przeczytaj punkty 2-3 tej instrukcji.

2. WAŻNE: Na czas instalacji należy zmienić ustawienia systemowe języka. (Instalator WoG przystosowany jest do angielskich i rosyjskich systemów.) Robimy to poprzez wejście do panelu sterowania i uruchomienie 'Ustawień Regionalnych'. W polu 'język' podajemy 'angielski', a w polu 'kraj/region' wskazujemy 'Stany Zjednoczone'. Koniecznie klikamy na 'OK'(!) zamykając okno 'Ustawień Regionalnych'. Być może komputer będzie wymagał restartu (zwłaszcza na systemach Win98/Me), więc lepiej wyłączyć wszystkie programy i zapisać otwarte dokumenty.

3. Upewnij się, że nie masz w katalogu gry Heroes III zainstalowanych żadnych innych programów (zwłaszcza w katalogu 'data'), a jeśli masz i nie wiesz, jak je usunąć, lub nie jesteś pewien to:

* odinstaluj swoją wersję HoMM3

* usuń wszystkie pozostałe pliki w katalogu gry (domyślnie znajdziesz go w 'C:/program files/3DO/Heroes3')

* zainstaluj ponownie H3 SOD, H3 Complete lub H3 Platinium
UWAGA! Ścieżka dostępu do katalogu Heroes III powinna zawierać wyłącznie angielskie znaki. Np. ścieżka 'C:/program files/3DO/heroes3' jest prawidłowa, a ścieżka 'C:/żółte programy/herosi' NIE jest (bo zawiera polskie znaki).


4. Teraz możesz uruchomić install.exe w katalogu, w którym wypakowałeś pliki instalacyjne WoGa.

* na pierwszym ekranie, jaki się pojawi wybieramy język instalacji. Zostawiamy zaznaczenie na polu 'English' i klikamy na 'accept'.

* następnie widzimy ekran z ogólną informacją o instalacji i przypomnieniem, że aby zainstalować WoG trzeba mieć zainstalowaną wersję H3 SoD, H3 Complete lub H3 Platinium. WoG w podstawowej wersji wymaga ok. 200 Mb wolnego miejsca na dysku. Klikamy na 'next'.

* następnie możemy wybrać jakie elementy zainstalować. Zalecane jest pozostawienie zaznaczenia przy wszystkich polach i nie zmienianie ścieżki instalacji. Klikamy na 'install'.
* Instalacja może potrwać nawet kilkanaście minut, a wskaźnik procentowy może się na długi czas zatrzymać w jednym miejscu - nie powinno to być powodem do obaw. Cierpliwości :) . Jeżeli jednak instalacja potrwa dłużej niż 30 minut, należy metodą 'ctrl+alt+del' zamknąć program instalacyjny i spróbować jeszcze raz.

* po zakończonej instalacji powinniśmy jeszcze ujrzeć komunikat o pomyślnym zainstalowaniu WoGa. Klikając na 'OK' zakończymy działanie programu.


5. Teraz możesz z powrotem przywrócić ustawienia regionalne na polskie (panel sterowania -> ustawienia regionalne).

6. W swoim katalogu Heroes III możesz teraz uruchomić zarówno WoG (plik h3wog.exe), jak i zwykłą wersję Heroes 3 (plik heroes3.exe). Znajdziesz tam też nowy edytor map (h3wmaped.exe) i nowy edytor kampanii (h3wcmped.exe).
Uwaga: nowy edytor WoG nie potrafi generować losowych map. Aby to zrobić skorzystaj ze zwykłego edytora H3, albo z generatora map losowych wbudowanego w grę.

7. Na pasku 'start' w sekcji 'programy' znajdziesz teraz też nowe menu o nazwie 'New Life of Heroes'. Znajdziesz tam skróty do samej gry, narzędzi i dokumentacji.

8. Po uruchomieniu WoGa spróbuj zagrać w nowy 'samouczek' ('tutorial'), aby zapoznać się z nowymi podstawami gry.

Najlepiej jednak w kroku piątym nie zmieniać wersji językowej systemu, ale skopiować dodatkowe paczki do UPDATE i uruchomić Update for Heroes... w katalogu Menu Start - New Life of Heroes. Po zainstalowaniu polskiej paczki językowej będziesz mógł aktualizować bez zmieniania języka. Po instalacji dodatkowych opcjonalnych paczek możesz wykonać krok 5.

Więcej informacji: http://www.wog.acidcave.net/
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Gordon 
Szeregowy


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Pomorze Zachodnie
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 10:24 pm   

Dla mnie dłuuugo Heroes 3 (z dodatkami)

Ale i on został w końcu „pokonany” przez Heroes 3,5 WoG (zrobiony przez Fanów )

#Dochodzi Champion jednostka która stoi tak jak dowódca stoi jedno pole przed wojskiem ma lepsze statystyki od(takiej samej ) normalnej jednostki i poziom max to chyba 99
#Dodatkowo wszystkie jednostki mogą zdobywać poziomy do 10
#Ciekawe nowe artyfakty i poprawione istniejące
#Oczywiście Burzenie miast i na ich miejsce budowanie nowego zamku
(np. zburzyć zamek Necro i zbudować na jego miejscu Rycerski )
# inne .. ;)
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   66%   6/9
Cre3d 
Szeregowy


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 11:31 am   

Ja zaczynając grę, zacząłem od HMM 4, gdyż ta wersja była najnowsza i taką posiadałem, grało się dobrze i przyjemnie zarywało noce samemu później ze znajomymi. Jednak dużo osób mówiło że HMM 3 lepsze, lepsze... no to chciałem to sprawdzić, ale po instalacji i kilku godzinnej gry... usunąłem, po prostu mi nie podeszła.

Więc ogólnie zmiany jakie przyniosła 4 są zbyt ogromne żeby tak po prostu porównywać te dwa tytuły. Jedni zostaną na trójce, a inni na czwórce, mi samemu 4 bardziej przypadła do gustu.
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14